• Jsem absolvent  Katedry knihovnictví a vědeckých informací Univerzity Karlovy v  Praze. Do roku 1995 jsem pracovala v oboru, nejvíce mne bavila pozice "metodika", kdy jsem měla na starosti vzdělávání a "předžvýkávání" odborných informací tak, aby je pokud možno každý pochopil, a aby se daly znalosti uplatnit v praxi.

  • Dva roky jsem potom působila v mezinárodní poradenské firmě, která realizovala projekty Phare pro oblast vzdělávání,

  • a od roku 1997 pracuji "na volné noze". Začínala jsem jako finanční poradce, od roku 2000 se zabývám "zdravým životním stylem" - a snažím se podle moudrých rad žít. 

  • Vedle poradenské činnosti jsem se věnovala převážně vzdělávání. Ověřila jsem si sama na sobě, že nezbytnou součástí zdravého životního stylu jsou tzv. pasivní příjmy, které vám dávají svobodu. Jejich vytvoření sice trvá nějaký čas, ale v době internetu lze vše zvládnout pomocí pár kliknutí ... Přečetla jsem na toto téma mnoho a mnoho moudrých knih, ale bylo jich tolik, že jsem začala mít v hlavě poněkud zmatek. A tak jsem si sama pro sebe sepsala to nejpodstatnější. A vyplatilo se ...

  • Díky moudrému nakladateli panu mgr. Hášovi byla příručka v roce 2005 vydána ve dvou volně navazujících svazcích. První útlá knížka Cesta k finanční prosperitě slouží jako univerzální návod pro vylepšení příjmu. Druhá knížka Máte také svůj penězovod? (Praktický návod, jak si ve volném čase vytvořit stálý příjem) přináší univerzální návod na vytvoření chytré nákupní sítě. Obě knížky vydalo a prodává nakladatelství Profess Consulting  (www.e-profess.cz ). Vše můžete (a nemusíte) ihned zkoušet v praxi, musíte si ovšem vybrat správného provozovatele. 

  • V současnosti se snažím naplňovat svoje poslání, tj. zanechat na tomto světě po sobě nějakou stopu. Ráda proto pomáhám lidem najít odvahu být sami sebou a žít tak život podle svých představ a dosahovat harmonie ve všech směrech. Zkrátka a dobře žít zdravý a smysluplný život. Naštěstí nikdy není pozdě. Pokud chcete svůj život začít měnit, stačí upravit pár zvyklostí. Náš život totiž z velké části utvářejí naše zvyky... 

  • Také bych ráda předala své léty odzkoušené know-how jako školení školitelů, abych zajistila předávání osvědčených znalostí.

Tyto stránky jsou věnovány především praktickým krokům, moje další stránky www.kolmanova.com jsou věnovány moudrým knihám. 

certifikát o absolvování kurzu chrono-oro-dietologie v Nice, který vedl profesor Zannini, tvůrce tohoto nového oboru ve světě výživy