Červený diamant

GOJI (Kustovnice čínská) obsahuje to, co nejvíc tělo potřebuje.  Kdo si vyzkouší, už se nechce vzdát. Během málo dnů lidé získávají pocit energie, úlevy.

 • 19 aminokyselin, z toho všech 8 esenciálních - neumí si tělo samo vytvořit, potřebuje získat stravou... Goji výjimečně všechny pohromadě. K čemu jsou? Při výrobě přenosných látek v mozku = pro paměť a soustředění. Poslední výzkumy potvrzují, že nedochází k odbourávání mozkových tkání = prevence - ale i zlepšení - alzheimerovy choroby.
 • Většina civilizačních nemocnění? Naše strava není vhodná k prevenci. Západní medicína hasí to, co vzniklo. Zaměřuje se na sekundární prevenci = včas objevit problém. Východní medicína se snaží problémům předcházet.
 • Minerály - 9 důležitých. Hořčík, draslík .... Zejména vápník, nedostatek = osteoporóza. Není jen stavební prvek, ale je potřeba i pro svaly, a pro stavbu některých hormonů  (předchází endokrinologickým problémům). Biochemický rozbor krve není přesný, tělo si vápník stahuje, protože se v krvi nachází "nárazníkový systém", který udržuje ph hladinu.
 • Bohaté zastoupení vlákniny - hodně jíme maso, málo zeleniny a ovoce = střeva se nevyčistí. Češi jsou na 1. místě nádorového nemocnění tlustého střeva. Vláknina pomáhá i metabolismu tuku. Snižuje hladinu cholesterolu... Cholesterol - nový pohled. Zdroj kardiovaskulárních problémů není cholesterol, ale záněty, které poškozují cévy. Cholesterol jen pomáhá zacelovat poškození cév, proto vědci objevili zvýšený výskyt v cévách a domnívali se, že se jím cévy ucpávají. Cholesterol ale není příčinou kardiovaskulárních onemocnění.
 • Goji má obrovskou schopnost snižovat záněty v těle, vylepšuje poškození, proto cholesterol není tolik zapotřebí.
 • Velké množství vitamínů - C, všechny B...bez C se nedokáže vstřebat vápník, potřebuje ještě  hořčík, fosfor, křemík - neumíme si vyrobit. Naopak K2 a D si dokážeme sami vytvořit. A hlavně:  vápník musí být org. původu, a nejlépe tekutý. Další důvod pro Goji.
 • Další pozitivní věc: obrovské množství antioxidantů. Metabolizmus produkuje odpadový produkt, tzv. volné radikály. Tělo si vyrábí antioxidanty samo, ale ne v takovém množství, kterého je zapotřebí při zvýšených výkonech, zatížení, sportu, a především při stresu.
  Volné radikály poškozují i tkáně, vznikají nádorová onemocnění. Nikdo nemá v rovnováze, proto je třeba dodávat stravou. Nejvíce antioxidantů obsahují rostliny, které v sobě mají hodně barviv (vedle goji např. i borůvky, acai...). Nikde jinde se tolik množství barviva - karotenoidů jako v goji nevyskytuje.
 • V goji jsou další látky cenné pro oči (pro sítnici), které zajišťují barevné vidění a ostrost. Pomáhají proti šerosleposti. Silnější a silnější brýle nakonec nepomáhají, protože věkem dochází k okulární degeneraci. V této chvíli pomáhají právě ony látky v goji. Navíc goji zajišťuje díky čistým střevům (vláknina) dobrou vstřebatelnost.
 • Goji není ovoce, spíš zelenina - patří mezi lilkovité. V každém případě se jedná o velikou pomoc, o cenný dar přírody. Nejlépe v tekuté podobě! Sušené plody ztrácejí sušením mj. germanium, které se používá k léčbě nádorových onemocnění.


Podle přednášky MUDr. Heleny Jírové, záznam celé přednášky na www.office.ramissio.com/vzdělávání/knihovna dokumentů/informace a návody/ CZ - Přednáška MUDr. Helena Jírová - O Goji a Immunity